Pagina principală Pro Arad: Forum Ortodox - arhiva Motto: Cât asculti de Dumnezeu, atât asculta si Dumnezeu de tine
Parintele Arsenie Boca    

Pro Arad: Forum Ortodox - arhiva
Dăruind vei dobândi

Întrebări frecventeÎntrebări frecvente   CăutareCăutare   Lista membrilorLista membrilor   Grupuri de utilizatoriGrupuri de utilizatori   ÎnregistrareÎnregistrare 
  Regulament Regulament    ProfilProfil    Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 

Pagina principală Pro Arad: Forum Ortodox - arhiva » Carti, filme si site-uri » Ekklesia.Lx.Ro
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte  Acest subiect este închis, nu puteti posta mesaje Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Ekklesia.Lx.Ro
MesajTrimis: Sâm Apr 22, 2006 8:20 pm Răspunde cu citat (quote)
OryNider

Data înscrierii: 22 Apr 2006
Locație: Arad, Romania

Un nou portal creștin: Ekklesia.Lx.Ro. Utilizatorii pot posta pe forum, linkuri la diferite categorii și pot uploada fisiere la download. Vizitațil si spuneți-ne ce parere aveți, și spuneți-ne dacă ar trebui schimbat ceva sau înbunătățit.
Utilizatorii actuali ai portalului sunt toti de religie creștini dar din diferite culte sau din asociații muticonfesionale (unde membrii sunt proveniti din mai multe culte).
Prin acest site dorim să ne unim și totodată să ne împartășim experiențele care le-am acumulat precum și să discutăm anumite subiecte teologice și învățături.

Vă așteptăm!

:lol:
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
dupa vizitarea siteului
MesajTrimis: Lun Apr 24, 2006 11:20 pm Răspunde cu citat (quote)
apologeticum

Data înscrierii: 26 Oct 2005

Hristos a inviat!

Ti-am vizitat siteul. Este la inceput. Este un site nici ortodox, nici catolic, ci unul de orientare protestanta.

Ti-ai propus un obiectiv pe care sa-l urmaresti?

Parerea mea este ca nu va fi prea atractiv pentru crestinii de confesiune ortodoxa sau catolica. Va ramane atractiv doar pentru crestinii de confesiune protestanta.

Nici daca vei adauga resurse apartinand diverselor confesiuni nu vei face siteul mai atractiv.

Cred ca trebuie sa te axezi pe o ideie cheia in jurul careia sa dezvolti intregul site. Altfel vei consuma doar energie si timp.

Ca ortodox nu am timp sa vizitez siteurile ortodoxe, si nu pot spune ca ma atrag prea mult cele ale altor confesiuni.

Ca membru al echipei Apologeticum iti sugerez sa vizitezi siteul nostru http://apologeticum.net . Noi ne-am axat pe un segment de activitate strict: realizarea unei biblioteci teologice digitale, ortodoxe. Biblioteci digitale exista multe, dar nu ortodoxe. Incercam sa inteprindem o activitate de calitate si sa oferim servicii si produse de calitate. In primul rand pentru ortodocsi. Dar siteul este disponibil pentru oricine doreste.

Ecumenismul si sincretismul religios sunt o mare prostie. O uraciune inaintea lui Dumnezeu. De aceea consider ca siteurile multiconfesionale se apropie mai mult de mediul new age decat de crestinismul autentic.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
MesajTrimis: Mar Apr 25, 2006 4:21 pm Răspunde cu citat (quote)
OryNider

Dar nu suntem nici neopropestasți și nicidecum protestanți dar este adevărat că pe forum intră neoprotestanți. Însă majoritatea sunt cei care au ieșit din culte sau organizații (și dezamăgiți fiind) și nu mai vor să intre sau să facă unul nou. Eventual cel mult o asociație.
Însă ca forum de discuții teologice sunt biveniți toți cei care au studiat Biblia indiferent de religie și cult.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MesajTrimis: Mar Apr 25, 2006 5:05 pm Răspunde cu citat (quote)
Andrei Stirbu

Data înscrierii: 26 Oct 2005
Locație: Bucuresti

M-am uitat putin pe forum si am vazut o imagine de avatar cam ciudata:

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MesajTrimis: Mar Apr 25, 2006 5:56 pm Răspunde cu citat (quote)
OryNider

Andrei Stirbu a scris:
M-am uitat putin pe forum si am vazut o imagine de avatar cam ciudata:

E poză de la botez cu apa modificată în spate.
MesajTrimis: Mar Apr 25, 2006 6:05 pm Răspunde cu citat (quote)
OryNider

Pozele de la avatar le mai schimb din când în când să nu fiu plictisitor :D
Iar de poatat fiecare răspunde de mesajul lui.
Ekklesia.Lx.Ro
  Pagina principală Pro Arad: Forum Ortodox - arhiva » Carti, filme si site-uri
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 3 Ore  
Pagina 1 din 1  

Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte  Acest subiect este închis, nu puteti posta mesaje